O nás

Naším prvním hovawartem byl černoznakatý Faun Plavý Vítr (narozen 1995). Byl typickým zástupcem plemene, milý společník a velmi dobrý hlídač.  Vyrůstal spolu s námi a s našimi 2 staršími dětmi, ke kterým byl vždy  laskavý a zároveň do pozdního věku velmi hravý.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V roce 2001 pak k němu přibyla celočerná fenka Jetty Plavý Vítr. Fauník nás bohužel v roce 2006 pro svůj již vysoký věk opustil. Do rodiny přibyla na podzim 2006 člověčí dvojčátka. Prvních pár měsíců si Jetty přirozeným způsobem držela od miminek odstup, postupně, když i holčičky se o ni začaly živě zajímat, je k nim velmi trpělivá, přátelská a ochranitelská.

jetty1 Jetty2

V létě roku 2007 se Jettynce narodilo 8 štěňátek (vrh A ze Starého Rejvízu, z nich jsme si nechali fenku Aryu ze Starého Rejvízu. Jsme s ní moc spokojeni, je aktivní, hravá, učenlivá a v neposlední řadě dobrý hlídač. Kromě toho je také mimořádně výstavně úspěšná – například dosála titulu Šampion Polska, BOB apod.

 ary1 ary2

Na podzim roku 2009 měla Jetty svůj druhý vrh a z něj si nechala nejstarší dcera fenu Blackberry ze Starého Rejvízu.  Společně bydlí v Černé Vodě, což je asi 30 km od Rejvízu. Název jejich chovatelské stanice – Na3 – více info najdete na jejich stránkách.

berry1 berry2

Jsme zastánci laskavého, otevřeného ale důsledného přístupu, zdá se že takový přístup vyhovuje nejen nám ale i našim pejskům – můžou dostatečně projevit svoji osobnost, neprojevují ji ale na úkor ostatních a to se nám líbí. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>