O nás

Plemeno hovawart nás okouzlilo před mnoha lety, nejen vzhledem ale i výbornou povahou. A přijdou nám stejně úžasní dodnes. Bydlíme v domě docela na samotě (hodí se výborný hlídač), chodíme hodně po lesích ale nejsme lovci (hodí se pes bez loveckých instinktů), jezdí k nám hodně návštěv a hostů (hodí se přátelská povaha pro lidi „z kruhu“), žijeme na horách (hodí se otužilý pes, který ale rád přijde poležet domů) atd. atd.

Naším prvním hovawartem byl černoznakatý Faun Plavý Vítr (narozen 1995). Byl typickým zástupcem plemene, milý společník a velmi dobrý hlídač.  Vyrůstal spolu s námi a s našimi 2 staršími dětmi, ke kterým byl vždy  laskavý a zároveň do pozdního věku velmi hravý.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V roce 2001 pak k němu přibyla celočerná fenka Jetty Plavý Vítr. Fauník nás bohužel v roce 2006 pro svůj již vysoký věk opustil. Do rodiny přibyla na podzim 2006 člověčí dvojčátka. Prvních pár měsíců si Jetty přirozeným způsobem držela od miminek odstup, postupně, když i holčičky se o ni začaly živě zajímat, je k nim velmi trpělivá, přátelská a ochranitelská.

jetty1

Jetty2

V létě roku 2007 se Jettynce narodilo 8 štěňátek (vrh A ze Starého Rejvízu, z nich jsme si nechali fenku Aryu ze Starého Rejvízu. Jsme s ní moc spokojeni, je aktivní, hravá, učenlivá a v neposlední řadě dobrý hlídač. Kromě toho je také mimořádně výstavně úspěšná – například dosála titulu Šampion Polska, BOB apod.

 ary1 ary2

Na podzim roku 2009 měla Jetty svůj druhý vrh a z něj si nechala nejstarší dcera fenu Blackberry ze Starého Rejvízu.  Společně bydlí v Černé Vodě, což je asi 30 km od Rejvízu. Název jejich chovatelské stanice – Na3 – více info najdete na jejich stránkách.

berry1

berry2

Jsme zastánci laskavého a otevřeného, ale důsledného přístupu. Zdá se že takový přístup vyhovuje nejen nám ale i našim psům – můžou dostatečně projevit svoji osobnost, neprojevují ji ale na úkor ostatních a to se nám líbí. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chovatelská stanice plemene hovawart ze Starého Rejvízu.