O nás

Plemeno hovawart nás okouzlilo před mnoha lety, nejen vzhledem ale i výbornou povahou. Minimálně jeden hovawart s náma žije nepřetržitě od roku 1995. A přijdou nám stejně úžasní dodnes. Bydlíme v domě docela na samotě (hodí se výborný hlídač), chodíme hodně po lesích ale nejsme lovci (hodí se pes bez loveckých instinktů), jezdí k nám hodně návštěv a hostů (hodí se přátelská povaha pro lidi „z kruhu“), žijeme na horách (hodí se otužilý pes, který ale rád přijde poležet domů) atd. atd.

Naším prvním hovawartem byl černoznakatý Faun Plavý Vítr (narozen 1995). OLYMPUS DIGITAL CAMERAByl typickým zástupcem plemene, milý společník a velmi dobrý hlídač.  Vyrůstal spolu s námi a s našimi 2 staršími dětmi, ke kterým byl vždy  laskavý a zároveň do pozdního věku velmi hravý.

V roce 2001 pak k němu přibyla celočerná fenka Jetty Plavý Vítr. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po narození našich nejmladších dětí (dvojčata) na podzim 2006 si Jetty pár měsíců  přirozeným způsobem držela od miminek odstup, postupně, když i děti se o ni začaly živě zajímat, byla k nim velmi trpělivá, přátelská a ochranitelská.

O

V létě roku 2007 se Jettynce narodilo 8 štěňátek (vrh A ze Starého Rejvízu), z nich jsme si vybrali fenku Aryu ze Starého Rejvízu.

Byli jsme s ní moc spokojeni, byla aktivní, hravá, učenlivá a v neposlední řadě dobrý hlídač. Kromě toho byla také mimořádně výstavně úspěšná – například dosála titulu Šampion Polska, BOB apod.

V roce 2014 měla Jetty svůj třetí vrh a z něj jsme si vybrali Cairu ze Starého Rejvízu, naši stávající chovnou fenu.

 

Jsme zastánci laskavého a otevřeného, ale důsledného přístupu. Zdá se že takový přístup vyhovuje nejen nám ale i našim psům – můžou dostatečně projevit svoji osobnost, neprojevují ji ale na úkor ostatních a to se nám líbí. 

Napsat komentář

Chovatelská stanice plemene hovawart ze Starého Rejvízu.